
H2H er blitt festivalleverandør
Vi har drevet med utleievirksomhet i 4 år, og stadig flere oppdager at Halden har en egen leverandør av festivalutstyr, lyd og griller, forteller Terje Vidar Høvik som er utleieansvarlig.
I tillegg til private arrangement som bryllup, bursdagsfeiringer og firmafester, har vi levert til flere store arrangement, som 17. mai, sommerparken, Grensetreffet, Grenserittet og snart Barnas Verdensdager.
Men i år var det altså festivalene som kom på løpende bånd.
Det begynte i vinter med at Kaktusfestivalen tok kontakt og ønsket bord og benkesett, noe vi selvfølgelig kunne levere.
Rett etter tok Roy Andersen kontakt. Han hadde tenkt å ha flere festivaler i sommer, blant annet på Fredriksten. I oppstartåret ble det noen endringer, men Hvalerfestivalen ble gjennomført som planlagt. Der leverte H2H alt av bord, stoler, benker og noen telt. Faktisk ble det over en halv trailer med utstyr.
Nå på sommeren kom vi i kontakt med Haldens nye festival, Oppå Borgen, som gjennomføres i disse dager.
De skulle ha en DJ i chill out- og matområdet og ønsket lydutstyr til dette. Det ordnet vi selvfølgelig. Og da ble det også leveranse av bord og benker til samme område på festivalen.
I de fleste tilfeller avtaler vi en leiepris for utstyret, som går til H2H sitt arbeid i Romania, hjelpesendinger til Ukraina og prosjekt rundt mental helse i Halden.
Med Oppå Borgen ble vi imidlertid enige om festivalbilletter som gjenytelse. Dermed har nærmere 20 haldensere som vanligvis ikke kommer seg på festival fått billetter.
Vi har avtale med festivalene at vi i løpet av vinteren skal møtes for å se om det er mer H2H kan bidra med til neste års arrangementer, avslutter Høvik.
Bilde fra Kaktusfestivalen lånt fra Halden Arbeiderblad.
Hos H2H kan du leie stort telt 9x18 meter (kan også seksjoneres slik at det blir kortere), 3x6 og 3x3 pop-up telt, scene med telt til mindre arrangement, bord og benkesett, og runde bord.






